Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Остапківська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 20539310) був реорганізований і увійшов до складу Гвіздецької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія та походження назви села Остапківці

І. Адміністративно-територіальний поділ.

Село Остапківці входить до складу Остапківської сільської ради і являється центром сільської ради. Сільська рада є новоутвореною радою і утворена рішеням Івано-Франківської обласної Ради 09 липня 1991 року. Розпочала свою роботу сільська рада 01 січня 1992 року. Сільським головою з часу відкриття сільської ради до 1998 року був житель селища Гвіздець Римарчук Василь Миколайович. З 1998 року по 2002 рік сільським головою був Денисюк Петро Дмитрович. З 2002 року по даний час сільським головою вчетверте обрано Филипчука Володимира Михайловича, який до цього працював вчителем історії та основ правознавства в Старогвіздецькій ЗОШ І-ІІ ступенів.

До складу сільської ради входить два села: Остапківці та Чехова.

До 17 березня 1986 року село Остапківці належало до Городенківського району.

Вздовж села з півночі на південь протікає річка Чорнява, яка впадає в річку Прут. Село Остапківці межує із селом Чехова, селищем Гвіздець, а полями межує з Берем”яни, Виноград, Прикмище та Руднівка (Хвалибога).

Через село проходить головна дорога Озеряни – Рожнів, грунтова бічна дорога веде на Тлумач, залізниця Івано-Франківськ – Київ.

Віддаль до Коломиї - 25 км., до Івано-Франківська - 75 км.

ІІ. Історія.

1.Назва походить від патронімної назви Остапко (1441р.) Перша згадка про село Остапківці згадується в документі 1373 року, в цьому році пан Опольський подарував селище Гвіздець з навколишніми землями пану Ходку Лойовичу. Пізніше пан Лойович пропав і в 1416 році власником цих земель став пан Васко Тептукович.

Інших відомостей про село не відомо.

Назви кутків села: Березки, На толоці, Під виноградом, вулиці Ів.Франка, Шевченка, Л.Українки, Лісна, Церковна, Бічна, Коротка, Садова, Стефаника, Будівельна, Молодіжна, Польова.

В селі знаходиться пам’ятний хрест на честь скасування панщини 1848 року, який встановлено на толоці біля дитячого садочка. Це є однораменний, камінний хрест встановлено на одноступінчастому постаменті, 2х2,2 м. висотою 1.8 м.

В селі споруджено пам’ятник загиблим односельчанам в роки Великої Вітчизняної війни, який розташований в центрі села.

В центрі села біля пам’ятника загиблим воїнам-односельчанам насипано і освячено символічну могилу “Борцям за Волю України” та встановлено на її вершині фігуру Матері Божої із двома ангелами.

Крім пам’ятника загиблим воїнам, в селі ще є пам’ятний хрест на честь відродження Христової віри, який встановлений між автобусною зупинкою та капличкою в 1991 році.

Слідуючий хрест встановлено на хвалу Богу в центрі села (на роздоріжжі) жителями села Гринюком Іваном та Іриною в 1991 році.


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *