Згідно Закону України 3651-д орган місцевого самоврядування «Остапківська сільська рада» (код ЄДРПОУ: 20539310) був реорганізований і увійшов до складу Гвіздецької громади

Для можливості відновлення сайту дзвоніть за телефонами: (0432) 55-43-70 - Метастудія (Вінниця)
Vlada.ua - розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування

Історія церкви села Остапківці

Остапківці – один з найстаріших населених пунктів Коломийщини. За деякими документальними даними, перша писемна згадка про це поселення відноситься, щонайменше, до 1373 року. У підтверджувальній грамоті польського короля Володислава Ягайла, даній 26 жовтня 1416 року в Неполомичах Вахну Тептюковичу з Тисмениці на володіння цілим рядом населених пунктів, розташованих на Прикарпатті, числиться й село Остапківці. Однак це не було власне дарчою грамотою, а підтвердження грамоти Володиславового попередника князя Володислава Опольського. Як відомо, угорський воєвода Володислав Опольський одержав 10 листопада 1372 року від польсько-угорського короля Людовіка у володіння Червону Русь, і володів нею до 13 січня 1379 року. За цей короткий час князь В. Опольський надав у тимчасове і довічне володіння своїм васалам сотні населених пунктів Прикарпаття. Серед них знаходимо й Гвіздець, Остапківці, Стопчатів, Видинів, Орелець та ін.

Історичне минуле релігійного життя села також досі повите таємничістю та потребує детального дослідження. Зокрема відомо, що парафія у Гвіздці мала Свідоцтво від XV століття, але спочатку парафія знаходилася у сусідніх Остапківцях. Найдавніші відомі письмові джерела засвідчують, що 5 жовтня 1475 року Прокопович з Гвіздця (спадкоємець Прокопа зі Стілищ) упосадив у селі Остапківці парафіальний костел, на честь Вістки Народження Діви Марії і “приписав” до нього свою власність: села Малий і Великий Гвіздець, Видинів, Рудники, Сороки. Ці самі села, як власність Андрія Прокоповича згадуються в документах галицького гродського суду за 6 січня 1494 р. У відомостях, поданих за 1615 - 1623 років згадується, що костел був знищений татарами.

Щодо часу початку будівництва теперішньої церкви Святого Миколая Чудотворця, на жаль, невідомо, але час завершення та освячення відомо достеменно – це 1855 рік. Для будівництва нашої церкви, як і для більшості навколишніх церков, ліс тобто дерево, привозили з гір. Самі будівничі, напевно теж із гір, були вправними майстрами,. Адже, збудована ними дерев’яна з трьома куполами церква, яка візуально схожа на державний герб України, один з найдавніших знаків людства – тризуб та український ритуальний свічник-трійцю, спочатку була покрита гонтою, а вже в новітні часи - бляхою і до сьогодні продовжує захоплювати своєю унікальною сакральною красою.

До 1946 року церква була греко-католицькою, з 1946 року по 2001 рік – Московського патріархату, а з 2001 по даний час релігійна громада села Остапківці належить до Української Православної Церкви Київського патріархату.

Протягом вже 160 років парафіяни своєю жертовною працею підтримують як зовнішню так і внутрішню красу Божого храму.

10 листопада 2013 року Керуючий Коломийською Єпархією Владика Юліан з Архіпастирським візитом відвідав парафію Святителя Миколая Чудотворця села Остапківці, де очолив Божественну літургію з нагоди святкування 640 річниці села та 1025 річчя Хрещення України - Руси. На завершення Літургії Архієрей виголосив змістовну проповідь на тему Євангельського читання та привітав усіх із радісним та знаменним святом. В цей день Преосвященний Юліан ще здійснив освячення встановленого недалеко від церковного подвір’я на пожертви парафіян Хреста на честь 1025- ліття Хрещення України-Руси та 640-річчя першої писемної згадки села Остапківці, водосвятну купіль та викопану криницю.

На новоосвяченому місці відбувся виступ церковного хору та молоді села, які духовними піснями дякували Всевишньому Богу за всі його ласки та добродійства, і просили благословення на майбутнє.

Храмове свято церковна громада села урочисто святкує 19 грудня, на День Святителя Миколая Чудотворця.

 

                                                                                                                                                      Священик Юрій Юрчук


Розробка веб-сайтів для органів місцевого самоврядування
Пропонуємо веб-платформи по створенню власного веб-сайту державним органам влади, органам місцевого самоврядування та державним установам
Gromada.org.ua, Rda.org.ua, Rayrada.org.ua, School.org.ua, Osv.org.ua

Логін: *

Пароль: *